SQJA64EP-T1_GE3 Vishay / Siliconix
ZhongHao Industry Limited
Contact Now
  • 1
Description : SQJA64EP-T1_GE3 Vishay / Siliconix PowerPAK-SO-8-4
Contact Now
Product Attribute Attribute Value
Vishay
Product Category: MOSFET
RoHS: Details
Si
SMD/SMT
PowerPAK-SO-8-4
N-Channel
1 Channel
60 V
15 A
25.9 mOhms
- 20 V, + 20 V
3 V
7.6 nC
- 55 C
+ 175 C
45 W
Enhancement
AEC-Q101
SQJA
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Vishay / Siliconix
Configuration: Single
Fall Time: 6 ns
Product Type: MOSFET
Rise Time: 3 ns
3000
Subcategory: MOSFETs
Typical Turn-Off Delay Time: 15 ns
Typical Turn-On Delay Time: 9 ns
Unit Weight: 0.017870 oz
Here is the English introduction for product code SQJA64EP-T1-GE3:
SQJA64EP-T1-GE3
  • Model: SQJA64EP-T1-GE3
  • Type: Squirrel cage induction motor
  • Frame Size: 64A
  • Power: EP (equivalent to 0.1 kW or 1/8 hp)
  • Voltage: T1 (110-120V)
  • Duty Rating: GE3 (intermittent duty)
The SQJA64EP motor features a highly durable aluminum housing able to withstand intermittent maximum loads of 1/8 hp/0.1 kW. Its compact 64A frame provides efficient cooling during periodic duty cycles. Integrated PTC thermistors prevent overheating.